Studenti a absolventi

Jste student, nebo absolvent a hledáte pracovní zkušenost, která vám pomůže rozjet kariéru tím správným směrem? Přidejte se k nám! Komerčka už dávno není ta konzervativní korporace, ale naopak inovativní společnost, co nabízí velké možnosti profesního růstu a osobního rozvoje. Podívejte se, jaké pozice máme pro juniorní kandidáty.

Proč začít svou kariéru v Komerčce

Nepotřebujete předchozí zkušenosti

Přijímáme studenty na praxi anebo part-time úvazky. Pro čerstvé absolventy máme hned několik pozic, u kterých není vyžadována předchozí pracovní zkušenost.

Uplatníte se v široké řadě oblastí

Nabízíme mnoho zajímavých pozic v různých oblastech. Ať jste duší obchodník, kreativec nebo spíše technický či analytický typ, najdete u nás práci, co vás bude bavit.

Budete mít zajímavou a pestrou náplň práce

Na centrále vás zapojíme do zajímavých aktivit v oblasti IT, dat, marketingu, financí, regulatoriky i plateb, díky kterým budete mít příležitost odborně i kariérně růst. V pobočkové síti načerpáte důležité obchodní zkušenosti, získáte přehled nejen o našem produktovém portfoliu, ale celkově o finančním trhu a stanete se spolehlivým partnerem našich klientů v rámci segmentů B2C i B2B.

Vaše práce bude mít smysl a dopad

Staráme se o finance více než 1,6 mil. klientů. Ať se jedná o růst regionálních firem, budování „zelených“ projektů anebo koupi rodinného domku, pomáháme našim klientům snáz dosahovat vlastních cílů.

Každý nápad je vítán

Dostanete šanci zapojit se do zaměstnaneckých hackathonů nebo založit interní start-up. U nás dáváme prostor kreativitě a dobrým nápadům.

Budete připraveni na budoucnost

S odbornými zkušenostmi, které u nás získáte, se ve světě neztratíte. Stejně tak si zlepšíte své komunikační a prezentační dovednosti. Naučíte se pracovat s novými technologiemi a poznáte moderní přístupy k práci.

Potkáte mnoho inspirativních lidí

V Komerčce se potkáte s velkými nadšenci do bankovnictví i odborníky z různých technologických firem a start-upů. Zajímá vás, kteří to jsou? Hned několik jich už vystoupilo v našem podcastu Digitální banka budoucnosti, který si můžete pustit jak na Spotify, tak i Apple Podcasts!

Co vám nabízíme od prvního dne v KB

Samostatnou a zodpovědnou práci

Nejsme sólisti, ale pracujeme jako tým. I když po zaučení dostanete úkoly a aktivity, na kterých budete pracovat samostatně, budou vaše výsledky důležité pro práci ostatních kolegů.

Rozsáhlý systém vzdělávání

Na našem Edu portále si budete moct naplánovat taková školení, která podpoří váš osobní a odborný rozvoj.

Přátelskou atmosféru

Podporujeme komunity a s chutí zakládáme různé zájmové spolky. Záleží jen na vás, do kterých se zapojíte. Jsme tým srdcařů a mnoho kolegů u nás pracuje dlouhá léta nebo se k nám po čase rádi navrací.

Účast na charitativních akcích

Můžete se zapojit do charitativních aktivit naší Nadace Jistota, kterými jsou např. charitativní snídaně a sbírky, sportovní akce nebo darování krve. Nabízíme vám i den volna na dobrovolnickou činnost.

Co vám nabízíme po roce

Rozvojový program „SPIRIT“

V ročním rozvojovém programu pro mladé talenty dostanete jedinečnou příležitost ovlivnit firemní kulturu banky, vytvořit si síť důležitých kontaktů i lépe poznat své silné stránky a osobní hodnoty. Program probíhá přímo pod záštitou TOP managementu Komerčky.

Podporu ve vašem kariérním růstu

Podporujeme interní mobilitu zaměstnanců. Časem se tak můžete porozhlédnout po nové profesní výzvě na našem interním portálu práce. Vaše první role nemusí být u nás tou poslední.

Kontaktujte nás
Vašek

Nevíte, která pozice je pro vás ta pravá? Ozvěte se mi, rád vám poradím.

Vašek, HR Specialist
Napište mi

Trainee program

Změňte svou budoucnost právě teď
a rozleťte se s námi

SPUSTILI JSME PŘIHLAŠOVÁNÍ DO NOVÉHO ROČNÍKU! 

Roční KB Trainee program je určen pro studenty vysokých škol různého zaměření i ročníků. Účastníci získají cenné zkušenosti v perspektivním oboru bankovnictví, vyzkouší si práci s moderními technologiemi a poznají principy agilního způsobu práce, to vše pod odborným dohledem svého mentora a buddyho i za podpory dalších kolegů. Najděte si své místo v Risku, Testingu, UX, Data Managementu, Korporátním bankovnictví, Auditu nebo třeba na HR, ale i v dalších týmech.

Více informací

Příběhy studentů a absolventů v Komerčce

Iva Čáslavová

Bankovní poradkyně pro movité klienty, Paříž

Do Komerčky jsem nastoupila hned po ukončení VŠ jako Pracovník klientského servisu a postupně se dostala až na pozici Osobní bankéřky pro movité klienty. Už tenkrát jsem si tajně pohrávala s myšlenkou, jaké by to asi bylo pracovat ve ... Číst více

Spojte se se mnou na LinkedIn

Iva Čáslavová

Bankovní poradkyně pro movité klienty, Paříž

Do Komerčky jsem nastoupila hned po ukončení VŠ jako Pracovník klientského servisu a postupně se dostala až na pozici Osobní bankéřky pro movité klienty. Už tenkrát jsem si tajně pohrávala s myšlenkou, jaké by to asi bylo pracovat ve Francii, v mateřské společnosti Société Générale. V Komerčce jsem naštěstí měla hned několik příležitostí potkat se s inspirativními lidmi napříč bankou, zejména v talentovém programu. Právě v něm jsem si díky své otevřenosti a jazykové vybavenosti zkrátka o tu zahraniční příležitost řekla našemu CEO. ☺ A ono to vyšlo! Praktické zkušenosti z pobočky mi daly ideální základ pro mé nynější působení na pobočce pro mezinárodní klienty v Paříži.

Přečtěte si můj rozhovor pro JobMagazín Kariérního centra Masarykovy univerzity: Číst zde

Spojte se se mnou na LinkedIn

Tomáš Vohnický

Social Media Manager, Praha

V Komerčce jsem začal pracovat během začátku studia na VŠ v roce 2014. Na tehdejší pozici DPČ jsem vypomáhal v útvaru Marketingové komunikace, kde jsem měl na starosti operativu a pomoc s webem kb.cz a další... Číst více

Spojte se se mnou na LinkedIn

Tomáš Vohnický

Social Media Manager, Praha

V Komerčce jsem začal pracovat během začátku studia na VŠ v roce 2014. Na tehdejší pozici DPČ jsem vypomáhal v útvaru Marketingové komunikace, kde jsem měl na starosti operativu a pomoc s webem kb.cz a dalšími microsites. Postupem času jsem se zapracoval a během posledních let na VŠ dostal nabídku na pozici Content Managera a zodpovědnost za obsah na webu a v digitálním prostředí, což zahrnuje sociální média nebo třeba LCD na pobočkách. Po uvolnění pozice Social Media Managera jsem byl osloven, zda bych chtěl kompletně zastřešit sociální média KB. Ani chvilku jsem neváhal a nabídku přijal. Mít možnost posouvat sociálně-mediální komunikaci tak velké banky a všech jejích zaměstnanců je neuvěřitelná zkušenost. Jsem rád za příležitost, kterou mi Komerčka dala, a jak mi vyšla vstříc se studiem a sportem.

Pusťte si můj video medailonek: Pustit zde

Spojte se se mnou na LinkedIn

Václav Kotyk

HR Specialist, Praha

Můj příběh v Komerčce se začal psát ve druháku na VŠ, kdy jsem nastoupil na brigádu na HR oddělení. Už od začátku bylo mým úkolem vyhledávat nové kolegy na LinkedInu a v dalších koutech online i offline světa. Díky důvěře k... Číst více

Spojte se se mnou na LinkedIn

Václav Kotyk

HR Specialist, Praha

Můj příběh v Komerčce se začal psát ve druháku na VŠ, kdy jsem nastoupil na brigádu na HR oddělení. Už od začátku bylo mým úkolem vyhledávat nové kolegy na LinkedInu a v dalších koutech online i offline světa. Díky důvěře kolegů a mého šéfa jsem ještě při studiu přešel na plný úvazek a postupně začal rozšiřovat i své pracovní aktivity. To vše by samozřejmě nešlo bez možnosti flexibilního rozvržení práce, což přišlo vhod zejména při zkouškovém, dopisování diplomky nebo o prázdninách. Na Komerčce mě nejvíce baví pestrost a škála činností, ke kterým se už jako student můžete dostat. V mém případě šlo třeba o školení LinkedInu pro manažery nebo projekty jako správa a redesign kariérního webu, proces onboardingu, implementace nového HR systému, návrh nového firemního dresscodu a taky účast na pracovních veletrzích a přednáškách pro studenty. Těším se, že se na některé z nich potkáme!

Přečtěte si můj článek pro časopis EkonTech: Číst zde

Spojte se se mnou na LinkedIn

Kde se v Komerčce uplatníte

Přemýšlíte, kde a jak s prací začít? Podívejte se na široké možnosti uplatnění, které vám v Komerčce nabízíme. Juniorní pozice najdete v různých oblastech po celé ČR, na centrále i v pobočkové síti. Příklady oddělení, do kterých nejčastěji poptáváme studenty a absolventy, najdete níže.
U brigád a part-time úvazků nabízíme dlouhodobou spolupráci, zpravidla alespoň na 6–12 měsíců. Bereme vždy ohled na vaše studijní povinnosti, a proto není problém domluvit si flexibilní pracovní dobu.

It a data

Zajímá vás, jak vypadá IT v Komerčce?
Podívejte se na speciální stránku Svět IT v KB.

Setkejte se s námi

Setkejte se s námi na přednáškách, veletrzích, hackathonech nebo jiných studentských akcích! Potkejte se osobně se svými potenciálními kolegy a popovídejte si o tom, jaké to je pracovat v Komerčce.

Kde jsme se již potkali

Inovační hackathon v NODE5

2018

Data Festival na VŠE

2019

Jobs Dev veletrh pro programátory

2019

Podnikatelské semináře s Podnikni To! Ve studentské pobočce KB Port v Brně

Jsme partneři univerzit

VŠE
Masarykova univerzita
Univerzita Palackého v Olomouci
České vysoké učení technické v Praze
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Univerzita Karlova

Děkujeme za vaši důvěru

Začněte svou kariéru v Komerčce

Prohlédněte si nabídku volných pozic a vyberte tu, kterou vkročíte do světa bankovnictví!

Volná místa pro studenty a absolventy

Nevíte si rady a váháte, o kterou pozici se ucházet? Napište mi a společně probereme vaše kariérní možnosti v Komerčce. Něco o nich vím. V KB jsem začínal na brigádě při VŠ a letos zde oslavím už pátý rok. Těším se na vaši zprávu!

Napište mi:

volna_mista@kb.cz

nebo

Spojte se se mnou na