Lidé v KB

Práce v Komerční bance je především o lidech. Příběhů jak naši zaměstnanci začali pracovat a stále pracují v Komerčce je mnoho. Podívejte se na ně a přečtěte si jejich příběhy.

Eva Horáčková

Eva Horáčková

Credit Portfolio Analyst V Komerční bance jsem našla práci, do které se těším každý den. Navíc v ní vidím odpovědného zaměstnavatele, který umí člověka podpořit v jeho rozvoji a zajímá se o jeho potřeby. Pracuji v oddělení, které se podílí na zdravém chodu jak banky, tak pracujeme na regulatorních požadavcích, které přispívají ke zdravému chodu celého finančního sektoru. Má práce je pouze střípkem ve všech aktivitách KB, ale i tak vidím, že má smysl a to mě naplňuje. V Komerčce mohu jednoznačně skloubit kvalitní pracovní a osobní život. Protože jsem maminkou je to pro mě velmi důležité a vážím si této možnosti.

Ing. Gabriela Kostíková

Mortgage Advisor Když by se mě někdo na základní škole zeptal, co chci jednou dělat, nevěděla bych, co odpovědět a určitě by mě nenapadlo, že budu dělat hypotéky v Komerční bance. Přihlásila jsem se na gymnázium, abych získala čas v rozhodování, a pak na Vysokou školu ekonomickou, kde jsem měla široké studijní zaměření. Po úspěšném získání bakalářského titulu jsem se na doporučení mé dobré kamarádky přihlásila na pozici bankovního poradce na pobočku v mém rodišti, Přerově. Byl to můj první pracovní pohovor v životě a vzhledem k tomu, že pro KB stále pracuji, tak zatím i poslední. Od samého začátku dělám práci, která mě baví a naplňuje. Pracuji v úžasném kolektivu s lidmi, které mám ráda. Mám oporu a pochopení ve vedení, co více si přát.
Ing. Gabriela Kostíková
Ivo Kylar

Ivo Kylar

Head Risk Information Systems Specialist Než jsem nastoupil do Komerční banky, pracoval jsem na humanitní fakultě jako správce sítě a lektor logiky a informatiky. Záhy jsem pocítil potřebu změny, a tak jsem se poohlížel po nových příležitostech. Dostal jsem tip na zajímavou volnou pozici analytika v řízení rizik, absolvoval několik kol pohovorů a dnes pracuji v Komerčce již více než 11 let. Náš tým podporuje řízení rizik po informatické stránce, tj. připravujeme reporty, staráme se o analytické databáze, vytváříme a provozujeme malé aplikace, které je potřeba vzhledem k urgentním požadavkům na řízení rizik obvykle rychle vyvinout a uvést do provozu. Pracuji v dobrém týmu vzdělaných a chytrých kolegů. Stále se rozvíjím v oblasti informačních technologií a učím se novým věcem, díky tomu je má práce pestrá a tvůrčí.

Jan Vališ

Account Officer - Top Corporations Aktuálně pracuji jako bankovní poradce pro významné firemní klienty. Líbí se mi, že se mohu podílet na růstu mých klientů, pomáhám něco budovat. Např. když se mi podařilo v KB prosadit úvěr pro novou firmu bez historie na vybudování restaurace. Ta restaurace skvěle funguje, je plně vytížená a velmi oblíbená. Klient je mi dodnes vděčný a doporučuje mě svým známým a takové uznání je na té práci to nejhezčí. Opravdu moc jsem se toho v bance naučil. Už jsem v KB na třetí pozici a brzy budu přecházet na novou – za 5 let v bance je to slušný posun, ale hlavně spousta nových znalostí a dovedností! Sám na sobě vidím, jak rostu a vnitřně dospívám. Získal jsem sebevědomí v jednání s klienty, naučil se finanční analýzu, chápání obchodních modelů firem a samozřejmě je to i kariérní posun sám o sobě – kde jinde bych měl možnost vyzkoušet si tolik různých pracovních pozic?
Jan Vališ
Jiří Romer

Jiří Romer

Branch director V Komerční bance pracuji již více než 11 let a splnil jsem si zde vše, po čem jsem v pracovním životě toužil. Vždycky jsem věděl, že chci práci, která bude pestrá, zodpovědná a také budu mít prostor pro vlastní nápady a kreativitu. V KB jsou možnosti rozvoje a budování kariéry pro lidi, kteří neváhají dát své práci něco navíc skutečně velké. Získal spoustu možností učit se nové věci a díky rozvojovým programům a školení jsem poznal spoustu skvělých lidí. Dobrá nálada a fajn kolektiv je pro mě, jakožto manažera velmi důležitá. Díky tomu překonáváme snáz různé překážky a poskytujeme našim klientům služby v maximální kvalitě.

Jiří Sladký

System Engineer V současné době pracuji v Komerční bance již 20 let a jsem tomu velmi rád. Komerční banka mi poskytla možnost naučit se mnohému ve svém oboru, rozvíjet své odborné znalosti, navázat nové kontakty a v neposlední řadě také získat nová přátelství. Pracovat ve velké společnosti má samozřejmě svá specifika. Méně soukromí při výkonu pracovní činnosti je ovšem vyváženo stabilním pracovním prostředím a pocitem, že jste členem velkého dynamického týmu, který směřuje k naplnění konkrétního cíle. Komerční bance vděčím také za to, že mi umožnila splnit si řadu svých soukromých snů a přání. Ta jsou zejména z oblasti sportu, neboť právě sport je mým největším koníčkem. Věnuji se zejména běhu a cyklistice. V posledních letech proto organizuji s podporou vedení účast našeho IT běžeckého týmu na závodech, především vytrvalostního charakteru, jako je Maraton či 1/2Maraton.
Jiří Sladký
Klára Zejšková

Klára Zejšková

Business Applications Tester Jsem ráda, že pracuji ve stabilní společnosti a v profesionálním týmu. Líbí se mi, že je KB inovativní bankou a já mám možnost se na tomto vývoji podílet. Mám prostor na seberealizaci, v případě zájmu je tu možnost mobility. V neposlední řadě, se mi velice líbí systém benefitů, v tomto směru si myslím, že KB je nejlepší bankou v ČR. Smysl mnou vykonané práce vidím v tom, že se snažím zajistit klientům co nejspolehlivější aplikace bez chyb. Ať už v aplikacích internetového bankovnictví nebo v aplikacích, se kterými pracují bankovní poradci. Mým úkolem a odpovědností je, aby na produkční prostředí neprošla žádná chyba.

Kristýna Vavřičková

Client Service Officer KB je mým osudem, v minulosti zde pracovali oba moji rodiče. Od malička jsem tušila, že i já bych chtěla jednou pracovat v bankovnictví. Rodiče zpočátku nadšení nebyli, ekonomů je již v rodině dost, říkali. Ale já jsem si prosadila své. Pokračuji v jejich stopách, ale hlavně dělám to, co nejvíc baví mě. Jsem první člověk, kterého klient při příchodu do banky potká. Snažím se mu celou dobu strávenou na pobočce maximálně zpříjemnit. Ať už jednoduchým nasměrováním, radou, sjednáním schůzky se specialistou nebo jen uvařením kávy, která zkrátí dobu čekání. Poloviční úvazek mi umožňuje skloubit pohodlně dohromady školu, práci a všechny další aktivity. Získávám hlavně cenné zkušenosti a kontakty, také jsem méně finančně závislá na rodičích.
Kristýna Vavřičková
Markéta Hazdová

Markéta Hazdová

Client Service Officer Do Komerční banky jsem se dostala zcela náhodou. Zpočátku jsem měla obavu z velkého množství produktů a s tím spojených informací, které se budu muset naučit, umět je efektivně zpracovat a především správně se rozhodnout na kterého kolegu nebo kolegyni je předat, aby vše proběhlo k maximální spokojenosti klienta. Adaptace byla náročná, ale vše se mi podařilo zvládnout především díky bezvadnému pracovnímu kolektivu. Baví mě, že se neustále zdokonaluji v komunikaci jak přímo s klienty, tak při vyřizování servisních záležitostí. Navíc se mohu neustále vzdělávat v bankovním sektoru.

Markéta Trčková

Relationship Manager Do Komerční banky jsem se dostala úplnou náhodou. Pracovala jsem na malé pobočce v jiné bance na pozici vedoucí pobočky. V té době probíhalo výběrové řízení na ředitele pobočky KB ve stejném městě a kamarádka, která pracovala v KB se mě zeptala, zda na mě může dát kontakt nadřízené. Nejsem typ člověka, který rád mění zaměstnavatele, a proto se mi do toho moc nechtělo. Ovšem slovo dalo slovo a já se ocitla na pohovoru s mou budoucí nadřízenou. Paní ředitelka pobočky a ředitel divize byli velice příjemní a milí lidé a já jsem nabídce neodolala. Práce na pozici ředitele malé pobočky byla z počátku velice náročná – nové systémy, lidé, ale měla jsem kolem sebe svůj tým lidí, kteří byli velice ochotní a nápomocní. Mimochodem můj tehdejší bankovní poradce je nyní také již na pozici ředitele. Baví mě má práce, a práce s lidmi. Mám ráda, když mohu být nápomocna kolegům a pomáhat jim v jejich pracovním rozvoji.
Markéta Trčková
Michal Baloun

Michal Baloun

Relationship Manager TOP SB Jsem rád, že v Komerční bance vidím smysl práce, kterou dělám. Jsem součástí podnikání našich klientů, kdy já jsem ten, na koho se můžou obrátit a především spolehnout s rychlostí vyřízení jejich požadavků. Klienti mě berou jako obchodního partnera, nikoliv jen jako bankovní poradce, nebo toho komu platí jako firma poplatky. Komerčka byla jedna ze tří bank, která zareagovala na zaslání mého životopisu, a proto jsem se rád zúčastnil nakonec velmi pohodového výběrového řízení. Jsem spokojený, že pracuji pro banku, která je velkým hráčem na českém bankovním trhu a nabízí mi zajímavé zaměstnanecké výhody, navíc zde mám široké možnosti kariérního růstu.

Miroslav Pajma

Deputy Branch Manager – Segment Small Business Komerční banku jsem si vybral jako tradiční a silnou banku s možností rozvíjet dále své zkušenosti a znalosti. V dnešní době, kdy je potřeba navazovat s klienty dlouhodobé vztahy, jsou jistota, spolehlivost, důvěryhodnost a kvalita služby to, co mne přilákalo do Komerční banky nejvíce. Můj příchod do KB není nijak výjimečný a první kontakt byl prostřednictvím výběrového řízení. Překvapivě jsem napoprvé pracovní nabídku v KB odmítl. Nicméně od té doby jsem byl ve spojení s personalistkou, která mne informovala o nových možnostech a asi po 2 letech jsem se přihlásil znovu a přidal se již ke KB týmu definitivně. Stejně jako mnoho mých kolegů v KB mě jednoduše řečeno baví a naplňuje má manažerská práce. Jsem od přírody optimista, baví mne postupnými krůčky směřovat ke společnému cíli a radovat se z dílčích úspěchů. Navíc jsem se v KB potkal s lidmi, kteří jsou vstřícní a je radost s nimi pracovat. Nejdůležitější je pro mne vidět smysl a přidanou hodnotu mé práce a v Komerčce tohle všechno mám.
Miroslav Pajma
Patrik Šmíra

Patrik Šmíra

Deputy Branch Manager – Segment Individuals V roce 2007 jsem nastoupil na svou první pozici – bankovní poradce – universal. Mou pracovní náplní bylo obsluhování klientů a práce na pokladně banky. Můj optimismus a nadšení pro KB mi po třech letech práce přinesly novou pracovní nabídku v rámci banky a já se stal vedoucím týmu bankovních poradců pro občany. Mým snem bylo vést svou vlastní pobočku banky a zkusit něco od samého začátku … Pracoval jsem na sobě a příležitost přišla po dalších dvou letech. Stal se ze mě ředitel malé pobočky, která se nově otevřela. Po roce působení na pobočce Hlučín přišlo povýšení a nyní pracuji jako náměstek ředitele pro segment „Občané“. KB je úžasná banka, jak pro klienty, tak pro zaměstnance. V práci mám výborné vedení, kolektiv, který mě pozitivně nabíjí. To co mě každopádně na práci nejvíce baví a co oceňuji je, že mohu být pro naše klienty opravdovým partnerem a jsem schopen jim nabídnout mnoho ze světa bankovnictví.

Pavla Paldusová

Soft Sales Specialist Práce v Komerční bance je pro mě zcela osudová a nebojím se říci, že to je můj vysněný zaměstnavatel, takže již při studiu na VŠ jsem pro KB pracovala v Call Centru. Po škole jsem zde nastoupila jako bankovní poradce a postupně se vypracovala na ředitelku pobočky. Nemalou měrou za mým pracovním úspěchem stála i maximální podpora seniorních kolegů a kolegyň. Dnes jsem šťastná na pozici specialisty rozvojových dovedností a jsem ráda, že dnes to mohu být právě já, která pomůže, poradí, podpoří a rozvíjí své nové i stávající kolegy a kolegyně za pomocí skvělého týmu vzdělávání.
Pavla Paldusová
Petr Šefelín

Petr Šefelín

Client Service Officer Práci v Komerční bance jsem si vybral protože je pro mě prestižním zaměstnavatelem a má dlouholetou tradici. Pracovat v bance jsem vždy zvažoval, zkušenost s bankovním sektorem jsem získával již při škole. Do KB jsem nastoupil na pozici Pracovníka klientského servisu, kde se dostanu k mnoha oblastem každodenních požadavků klienta. Získané zkušenosti mi do budoucna pomohou rozhodnout se, jakým směrem bych se chtěl v rámci KB posunout dále. Za největší smysl své vykonané práce považuji skutečnost, že jsem plnohodnotný člen týmu nejenom v řešení požadavků klientů, ale i to, že jsem nápomocen kolegům na pozici bankovních poradců z hlediska plnění jejich obchodních cílů. Práce v KB mi přináší mnoho nových zkušeností, odborných dovedností a možnost kariérního postupu do budoucna.

Petra Čapáková

Project Management Controller V Komerční bance jsem začala pracovat v telefonním centru již při vysoké škole, kdy se dal báječně skloubit studentský život a brigáda. Neměla jsem kolem sebe nikoho, kdo by měl takový benefit a mohl si plánovat pracovní hodiny dle svých preferencí. A protože se Komerční banka jako jedna z mála nebojí dát šanci mladým lidem, byla pro mne jasnou volbou. Na vysoké škole visely plakáty s poptávkou po mladých bankéřích s mnoha zajímavými odměnami, takže jsem neváhala a poslala svůj životopis. Dalším překvapením pak bylo výběrové řízení, které se zaměřovalo na všechny stránky osobnosti a půldenní Assessment centrum proběhlo bez jakýchkoliv známek nervozity. Navíc jsem poznala nové a zajímavé lidi. Komerčka mi dává šanci poznávat výjimečné osobnosti, se kterými je radost spolupracovat, umožnila mi aplikovat vystudované věci v praxi a stále mi poskytuje velký prostor pro osobní rozvoj.
Petra Čapáková
Šárka Nowaková

Šárka Nowaková

Bankovní poradce Po střední škole jsme šly hledat s kamarádkou štěstí do Prahy. Během pár let se mi naskytla příležitost poslat svoje CV i do Komerční banky. Hned první dojmy z pohovoru byly pozitivní, nadšení nakonec bylo vzájemné a já před 6 lety začala pro KB pracovat na menší pobočce. Jedna z mnoha věcí, která mě na Komerční bance baví je fakt, že společnost ocení v člověku pracovní potenciál a umožní mu se vzdělávat a kariérně růst. Společnost se o nás, zaměstnance, stará neustále formou různých školení, teambuildingů a poskytuje mi zajímavé peněžní i nepeněžní benefity. Má pracovní spokojenost se samozřejmě odráží i ve spokojenosti klientů, kteří se k nám dlouhodobě vrací.

Tomáš Hampl

Investiční specialista Má cesta k zaměstnání v Komerční bance nebyla zdaleka tak přímočará. Vystudoval jsem obor Hudební věda na Filozofické fakultě v Praze záhy jsem však zjistil, že můj koníček není opravdu ten pravý pro budování kariéry a ani to nenaplňovalo mé představy o finančním ohodnocení. Proto jsem udělal zatím nejdůležitější a zároveň nejlepší rozhodnutí v mém životě a změnil svou pracovní kariéru. Hledal jsem stabilní společnost, která bude investovat do mého vzdělání, umožní mi možnost dalšího kariérního postupu, zajistí mi zázemí úspěšného zaměstnavatele a zároveň bude klientům poskytovat produkty prvotřídní kvality – a to vše jsem našel právě v Komerční bance.
Tomáš Hampl
Václav Sadílek

Václav Sadílek

Head Financial Analyst – Lidské zdroje Když se mě někdo zeptá, proč pracuji v Komerční bance napadá mě hned několik důvodů. Ten nejzásadnější se dá popsat jedním slovem – příležitost. Jsem v KB 13 let. Sedm let v manažerském účetnictví, tři roky v řízení portfolia projektů, tři roky v lidských zdrojích. Všude na pozici Controller, a pokaždé úplně jiný druh práce. Tyto pracovní příležitosti pro mě znamenají možnost se neustále učit nové a zajímavé věci. A co víc – KB je velmi otevřená novým nápadům, zlepšením. Obecné klišé praví, že banky jsou rigidní společnosti pomalu reagující na vnější podněty. V KB je opak pravdou. Komerčka nové nápady nejen neustále podněcuje a vyhledává, ale podporuje svými zdroji. Díky tomu se osobně mohu účastnit různých projektů, které mohu i sám otevřít a vést, dozvídám se spoustu nových informací z naprosto odlišných oblastí KB, než je oblast controllingu a rozpočtování, což považuji za klíčovou příležitost pro můj osobní profesní rozvoj.

Veronika Kopf

Relationship Manager V Komerční bance pomáhám lidem s financemi a mám velice dobrý pocit, když jim mohu jejich finanční situaci zlepšit nebo naopak jim pomůžu splnit si jejich sen ať už půjčkou nebo sjednáním výhodného spoření. Byla jsem opravdu příjemně překvapená jaký má Komerční banka kvalitní systém školení a jak se o své zaměstnance stará. Kdykoliv je možné se přihlásit na školení a případné chybějící potřebné znalosti doplnit. Ze začátku jsem nevěděla, co mě čeká a měla jsem obavy, zda vše zvládnu, ale školící prostředí opravdu překonalo mé představy. Školící prostředí je přesnou kopií pobočky, kde si můžete vyzkoušet práci bankovní poradce a jak to funguje na pobočkách. Celé školení je velmi uvolněné a bez stresu, školitelé jsou opravdoví profesionálové. Všichni zúčastnění jsme se moc těšili na druhý den, co nás čeká. Díky této úžasné podpoře je pak opravdová práce v Komerčce mnohem snazší.
Veronika Kopf
Hana Kaloušová

Hana Kaloušová

Relationship Manager Top Affluent Víte, co je na Komerční bance nejlepší? To, že se v ní můžete skutečně od nuly vypracovat až na takovou pozici, díky které na sebe budete pyšní. Jasně, asi vám to teď zní jen jako fráze, jenže já sama jsem příkladem, že to tak funguje. Před sedmi lety jsem nastoupila v malé regionální pobočce jako obyčejný, nejníže postavený bankovní poradce, postupně jsem se ale propracovala až do Prahy na pozici bankovní poradce Top Affluent a dnes se starám o jedny z nejnáročnějších klientů banky. Já, která k smrti nesnášela matematiku, dnes pomáhám lidem s investicemi a mám ze sebe skvělý pocit, protože cítím, že jsem v Komerční bance získala tu nejlepší školu života.
Aktuálně nabízíme volných míst.
Jsme pro KB zapálení
Nahlédněte k nám
Nastavení cookies