Data Specialist pro oblast měření finančních rizik

náměstí Junkových 2772/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika Práce na plný úvazek Analýza dat, BI/DWH, Data Science Komerční banka
Volná místa 195

Rozšiřujeme tým o juniorního kolegu/kolegyni v oddělení Reportingu finančních rizik. Reagujeme tak na zvyšování složitostí metod, jak finanční rizika měřit a řídit. Zároveň je třeba, v důsledku změn bankovní regulace, pracovat s detailními daty podstatně rychleji.

Co děláme

  • Zabýváme se některými riziky banky (rizikem likvidity, rizikem úrokových sazeb a rizikem kurzovým).
  • Naším úkolem je definovat, jak se dané riziko měří a následně ho reportovat.

Pracoval/a byste s těmito technologiemi:

Co Vás čeká

  • Měření rizik likvidity banky a související datová zpracování.
  • Kromě technických dovedností je podstatné vybudovat si přehled o tom, jak banka funguje. To znamená přemýšlet o tom, jak má banka správně reagovat na vývoj svých obchodů a kdy má kormidlem zatočit, aby zůstala bezpečná a přitom zisková.

Kvalifikační požadavky

  • Pokročilá znalost SQL (MSSQL, Teradata) – programování procedur, optimalizace.
  • Znalosti bankovního prostředí výhodou.
  • Pokročilá znalost anglického jazyka (psaný i mluvený projev).

Nabízíme Vám

  • 6 týdnů placeného volna
  • Rozmanitou práci v přátelském kolektivu, který rád pomůže, nebo *poradí.
  • Pružnou pracovní dobu s možností práce v kanceláři nebo z domova (aktuálně pracujeme 3 dny týdně na homeoffice).
  • Bohatý systém benefitů jaký lze od stabilní banky očekávat: příspěvek na penzijní pojištění a zaměstnanecké rizikové pojištění, zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték, Zlaté platební karty, nebo MultiSportky)
  • 6 720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání a slevy u partnerů KB.
  • Plně hrazené 110 Kč e-stravenky za každý odpracovaný den​
  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny – držitele ocenění TOP zaměstnavatel 2015-2021.
  • Moderní pracovní prostředí s dobrou dostupností (Praha 5-Stodůlky, přímo na metru B).
  • V budově je také možnost parkování a zvýhodněného zapůjčení vozu, sprchy a zázemí pro kola.

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV