Big Data Administrator

náměstí Junkových 2772/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika Práce na plný úvazek Komerční banka
Volná místa 125

Hledáme kolegu/kolegyni, kteří by nám pomohli v administraci a technickým rozvojem Big Data platformy Cloudera.

Jedná se o jednu z klíčových platforem datového skladu Komerční banky, kde momentálně probíhá transformace v Novou digitální banku jako datově řízenou společnost a Vy můžete být u toho.

Při administraci platformy se setkáte s nejnovějšími technologiemi zpracovaní strukturovaných a nestrukturovaných dat včetně near real-time zpracovaní streamových dat.

Získáte možnost se podílet na technickém rozvoji Vámi spravované platformy a souvisejících technologii v přátelském a názorové otevřeném týmu, ve kterém přivítáme seniora nebo mediora, ale pokud jste nadšený začátečník, rádi Vám
poskytneme příležitost se u nás rozvíjet.

Co Vás čeká v prvních dnech

  • Poznáte náš tým, jeho klíčové lidi a o portfolio aktivit, které máme na starosti. Seznámíme Vás se systémy našeho datového skladu. Dozvíte se také základní informace o Komerční bance a o tom, jak fungujeme.

Pracoval/a byste s těmito technologiemi:

Co bude dál

  • Vaší náplní bude administrace, technický a architektonický rozvoj Big Data platformy a dalších systémů datového skladu.
  • Budete spolupracovat s kolegy v týmu, kteří pracují podle moderních agilních metodik (Scrum/Kanban).
  • Budete součástí komunity expertů, kteří spravují BI systémy datového skladu KB.
  • Budete používat nejmodernější technologie ze světa IT a datových skladů.
  • Budete se podílet na tvorbě procesních metodik a standardů, vytvářet dokumentaci svěřených systémů.

Co od Vás očekáváme

  • Znalost operačního systému Linux
  • Znalost databázových systémů a SQL
  • Znalost scriptovacího jazyka Bash
  • Znalost technické angličtiny na komunikativní úrovni
  • Aktivní přístup při implementaci aktuálních IT trendů a technologií
  • Analytické a komunikační schopnosti
  • Spolupráci s kolegy v týmu
  • Proaktivní přístup, časovou flexibilitu

Výhodou bude znalost:

  • big data platformy Cloudera a jejích komponent HDFS , Hive, Impala, HBase, Kudu, Spark
  • cloudových technologií AWS a Azure
  • dalších jazyků Ansible , Python, Java
  • Nginx, ElasticSearch, Kubernet, Docker, Jenkins, Kafka, Teradata

Nemusíte splňovat výše zmíněné, rádi Vás vše potřebné naučíme.

Nabízíme Vám

  • 6 týdnů placeného volna
  • Plně hrazené 110 Kč e-stravenky za každý odpracovaný den​
  • Příspěvek na penzijko (3 % z měsíční hrubé mzdy) a zaměstnanecké rizikové pojištění, zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték, Zlatá ​platební karta)​
  • 6 720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání a slevy u partnerů KB,​
  • Komplexní Poradenský program (psychologické&právní služby), možnost využít služební zařízení i pracovat na svém telefonu, na který Vám ​přispějeme, firemní tarif s daty na míru a nabídkou pro rodinu, odměny jako bonus za Vaše skvělou práci nebo za doporučení kolegy,​
  • MultiSportku a podporu sportovních spolků,​
  • Moderní pracovní prostředí s dobrou dostupností (Praha 5-Stodůlky, přímo na metru B)​
  • V budově je také možnost parkování a zvýhodněného zapůjčení vozu, sprchy a zázemí pro kola​
  • Práci v přátelském kolektivu

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV