Data Engineer (Data Integration)

náměstí Junkových 2772/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika Práce na plný úvazek Komerční banka
Volná místa172

Kdo jsme

Útvar Data Center of Expertise vyvíjí a provozuje datový sklad, který patří k největším ve Střední Evropě. Věnujeme se řízení, bezpečnosti a správě dat na úrovni architektury. Budujeme datová řešení nejen pro Komerční banku, ale i pro její dceřiné a sesterské společnosti a další subjekty spjaté se skupinou Société Générale.

Na dodávce kvalitních dat je závislá většina bankovních procesů. U nás zajišťujeme sběr potřebných dat, jejich zpracování a následnou distribuci jak koncovým uživatelům, tak i systémům banky. Dbáme rovněž i na správnou interpretaci dat a jejich efektivní využívání.

Koho hledáme

Rozšiřujeme naše řady a hledáme dalšího kolegu / kolegyni do DevOps týmu Integration Data Engineers, se zaměřením na akvizice nových datových zdrojů.
Přesněji hledáme pozitivně smýšlejícího kolegu / kolegyni, kteří mají zkušenost s SQL jazykem a znalost DWH/BI problematiky, přičemž potřebné chybějící znalosti Vás rádi doučíme v rámci našeho týmu. Pokud už máte ale dokonce bohatší zkušenosti, tak to určitě nevadí, rádi se naopak přiučíme i my.

Pracoval/a byste s těmito technologiemi

Co bys u nás dělal/a

  • Byl/a bys součástí devops týmu fungujícímu v agilním režimu, který má na starosti design a vývoj nových řešení v datovém skladu a rozvoj stávajících řešení ve svém vlastnictví.

Hlavní náplň práce.:

  • Zajištění provozu stávajících datových řešení,
  • Analýza a řešení incidentů a problémů v rámci svěřené oblasti,
  • Nasazování nově vyvinutých řešení do produkčního prostředí,
  • Údržba a případné úpravy stávajících datových řešení.
  • Analýza dat dostupných v datovém skladu a spolupráce na návrhu nových řešení.
  • Podílet se na návrhu, testování a vývoji nových datových toků v rámci týmu.
  • Komunikace a úzká spolupráce se členy vlastního týmu a dalšími týmy v KB.

Co z Tebe udělá ideálního kandidáta

  • Předchozí zkušenost v oboru Business Intelligence / Data Warehouse / Big Data.
  • Aktivní znalost SQL a základních principů BI / DWH.
  • Logické a analytické myšlení, schopnost rychlého učení.
  • Ochota a zájem neustále se učit a zdokonalovat.
  • Odvaha postavit se i náročným úkolům a čelit překážkám.

Za bonus považujeme

  • VŠ vzdělání technického směru (ideálně s prvky ekonomie).
  • Prokazatelnou pracovní zkušenost s analýzou, vývojem nebo provozováním datových přenosů a datových řešení v rámci DWH či DB systémů.
  • Schopnost orientace v rozsáhlejších datových řešeních a systémech.
  • Znalosti relevantních technologií a nástrojů (Teradata, MSSQL, Oracle, PostgreSQL, PowerDesigner, Jira, Hadoop, Informatica PowerCernter či jiné ETL nástroje .. ).

Co Ti nabízíme

  • Pružnou pracovní dobu a možnost využít Home Office až 3 dny v týdnu
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny osobního volna navíc a narozeninový den
  • Plně hrazené 110 Kč stravenky za každý odpracovaný den
  • 6 720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání
  • Zvýhodněnou MultiSportku a podporu sportovních spolků v KB
  • Firemní tarif s daty na míru a příspěvek na mobilní telefon
  • Odměny jako roční bonus za Vaší skvělou práci nebo za doporučení nového kolegy/ně
  • Příspěvek na penzijko (3 % z měsíční hrubé mzdy) a zaměstnanecké rizikové pojištění
  • Zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték), Zlatou kartu (s asistenčními službami pro auto a domácnost a cestovním pojištěním)
  • Wellbeing program KB4U (lékařské, právní nebo psychologické poradenství)
  • Na centrále na Vás čeká moderní pracovní prostředí s dobrou dostupností (přímo na metru B, stanice Stodůlky)
  • V budově je také možnost parkování a zvýhodněného zapůjčení vozu, sprchy a zázemí pro kola, zvýhodněná čistírna/prádelna nebo cvičebna
  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny - držitele aktuálních ocenění TOP zaměstnavatel 2021
  • Možnost zapojit se do řady charitativních a dobrovolnických aktivit společnosti

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV