EXPERT/KA environmentální a sociální rizika

EXPERT/KA environmentální a sociální rizika
Václavské náměstí 796/42, 114 07  Praha-Nové Město, Česká republika Práce na plný úvazek Korporátní bankovnictví Komerční banka
Volná místa171

Zajímá Vás propojení oblasti bankovnictví, udržitelnosti a environmentálních, sociálních a klimatických rizik? Hledáme juniorní posilu do ESG týmu banky, která bude zapojena do posuzování environmentálních a sociálních rizik klientů, do posuzování „zelených“ projektů firemních klientů a do aktivit banky pomáhající naplňování strategie banky na podporu udržitelnosti. Jde o práci v malém mezinárodním týmu, který slouží jako podpora hlavně útvarům banky zaměřených na firemní a municipální klientelu, ale příležitostně i ostatním útvarům banky.

Pracovní náplň

Vyhodnocení E&S (environmentálních a sociálních) rizik:

  • Provádí vyhodnocení E&S rizik klientů a transakcí na základě E&S standardů banky, připravuje stanoviska k financování klientů nebo transakcí v citlivých sektorech a navrhuje opatření ke snížení dopadů E&S rizik klientů.

Podpora a poskytování konzultací při poskytování a strukturování „zeleného“ financování klientům:

  • Poskytuje podporu a konzultace obchodním útvarům banky při posuzování plnění interních kritérií banky pro „zelené“ financování korporátním klientům a posuzování jejich přínosů.

Kontrola a reporting:

  • Spolupracuje na přípravě pravidelných reportů o E&S aspektech financování banky pro vedení banky i pro mateřskou skupinu Societe Generale.

Trénink a vedení:

  • Spolupracuje na přípravě školení obchodních týmů zapojených do vyhodnocování E&S rizik a poskytování „zeleného“ financování. Podporuje vybudování kontrolního prostředí. Motivuje aktéry zapojené v procesu vyhodnocení E&S rizik, udržuje jejich povědomí o této problematice na vysoké úrovni.

Podpora komunikace o CSR

  • Příležitostně spolupracuje s oddělením komunikace na prezentaci postoje banky k udržitelnosti.

Co od Vás očekáváme

  • Zájem o problematiku E&S rizik a udržitelnosti, základní znalost problematiky a regulatorního rámce.
  • Zkušenost s řízením Rizik, z Auditu/Compliance, případně znalost bankovních procesů výhodou.
  • Schopnost strukturovaně formulovat, prosazovat a obhajovat postoje své nebo obchodního útvaru vůči ostatním útvarům banky
  • Znalost anglického jazyka na pokročilé úrovni (slovem i písmem), vč. odborné terminologie z oblasti E&S rizik a udržitelnosti.
  • Výborné komunikační schopnosti, které využijete při jednání s partnery uvnitř banky a s našimi klienty

Nabízíme Vám

  • Možnost práce z domova minimálně 1x týdně
  • až 30 dnů placeného volna: 5 týdnů dovolené, až 3 dny osobního volna, 1 narozeninový den, 1 dobrovolnický den

Benefity převyšující 50 000 Kč ročně:

  • Plně hrazené e-stravenky ve výši až 2 300 Kč měsíčně
  • 6 720 bodů/Kč ročně v Cafeterii
  • Příspěvek na penzijní spoření 3 % z měsíční hrubé mzdy, vždy minimálně 13 200 Kč/ročně
  • Plně hrazené zaměstnanecké rizikové životní pojištění
  • Zvýhodněné bankovní produkty vč. hypoték a zlaté karty s cestovním pojištěním a asistencí pro auto i domácnost
  • Zvýhodněná Multisport karta a slevy u partnerů KB (pro nákup elektroniky, zájezdů, jazykových kurzů nebo auta atd.), komplexní Poradenský program (psychologické&právní služby)
  • Příspěvek na týmové aktivity a sportovní spolky
  • Notebook a telefon/anebo příspěvek na vlastní telefon s firemní SIM kartou s neomezeným tarifem a 5GB dat
  • Podpoříme Váš další odborný a osobní rozvoj např. prostřednictvím platformy KB.edu, vybraných kurzů Seduo nebo přístupem do online platforem jako RedButton, Coursera a dalších

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV