Middleware Administrator s PKI specializací

Middleware Administrator s PKI specializací
náměstí Junkových 2772/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika Práce na plný úvazek Informační technologie Komerční banka
Volná místa216

Do 10členného týmu v rámci Operations Centre of Expertise (COE), který má na starosti provozní činnosti „Middleware Platforms“ hledáme nového kolegu/kolegyni. Práci budete přebírat od zkušeného kolegy, který se posouvá dále v rámci KB.

Nejprve poznáte náš tým a CoE, jeho klíčové lidi a o portfolio aktivit, které máme na starosti. Dozvíte se také základní informace o KB a o tom, jak fungujeme. Postupně se budete seznamovat se standardy svěřené oblasti jak po stránce administrace, tak po stránce jejich rozvoje.

Vaše hlavní náplň práce

  • Instalace, konfigurace a administrace systémů a produktů IBM Websphere Application Server a IHS, IBM HTTP server / Apache
  • Instalace, konfigurace a administrace systémů a certifikačních autorit na platformě Microsoft Windows Server 2016+
  • Obsluha HSM (např. Thales, AEP) a dalších zařízení (časové zdroje, časové autority) jejich administrace, konfigurace, technická údržba a vysoká dostupnost ve spolupráci se subdodavatelem
  • Správa, administrace a konfigurace systémů certifikačních autorit
  • Analýza a řešení změnových požadavků
  • Podpora aplikačního vývoje a testovacích systémů

Kvalifikační požadavky („must have“)

  • Zkušenosti s administrací aplikací v kontejnerech, systémů IBM Websphere Application Server a IHS, IBM HTTP server / Apache
  • Zkušenosti s administrací MS Windows Server 2016+
  • Znalost Bash, PowerShell, CMD, SOAP UI, Git, SVN
  • Znalost SQL, PLSQL na základní úrovni, principy MSSQL
  • Dobrá znalost Linux/Windows
  • Znalost principů asymetrické kryptografie, principy PKI infrastruktury a správy kryptografických klíčů
  • Znalost základních principů Enterprise architektury
  • Základní znalost problematiky datových sítí TCP/IP a monitorování systémů a sítí

Výhodou pro Vás bude znalost

  • Grafana, Prometheus, ELK Stack
  • UrbanCode Deployment
  • Tomcat pro platformu Unix / Linux / Windows
  • Microsoft Certifikační autorita (Enterprise/Standalone), ActiveDirectory, Autority časových razítek

Nabízíme Vám

  • Práci s nejnovějšími technologiemi, možnost čerpat best practices od profesionálů v oboru IT
  • Jedinečnou příležitost podílet se na zajímavých projektech a aktivitách v komplexním IT prostředí
  • Rozmanitou práci v pohodovém týmu
  • Prostor pro seberealizaci a možnost odborného a kariérního růstu
  • Pružnou pracovní dobu a možnost práce z domova (mimo aktuální omezení 2-3 dny HO týdně)
  • Pestrou škálu zaměstnaneckých benefitů: 5 týdnů dovolené, 2 dny osobního volna navíc a narozeninový den, příspěvek na penzijko (3 % z měsíční hrubé mzdy) a zaměstnanecké rizikové pojištění, zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték), Zlatou kartu (s asistenci pro auto a domácnost a cestovním pojištěním pro rodinu), plně hrazené 100 Kč stravenky, 6 720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání a slevy u partnerů KB, komplexní Poradenský program (psychologické&právní služby), možnost využít služební zařízení i pracovat na svém telefonu, na který Vám přispějeme, firemní tarif s daty na míru a nabídkou pro rodinu, odměny jako bonus za Vaše skvělou práci nebo za doporučení kolegy

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV