Investment Banking – Market risk advisory specialist

Václavské náměstí 796/42, 114 07  Praha-Nové Město, Česká republika Práce na plný úvazek Investiční bankovnictví Komerční banka
Volná místa187

Pracovní náplň

  • Zajišťuje podporu pro tým obchodníků,
  • Připravuje na míru šité analýzy pro klienty zaměřené na úrokové a měnové riziko s využitím znalostí korporátních financí a vstupů z finančního trhu.
  • Sleduje tržní trendy a strategické kroky klientů (M&A, prodej, změna kapitálové struktury) a připravuje analýzy z pohledu řízení rizik.
  • Samostatně analyzuje a posuzuje míru tržního rizika, kterému čelí korporátní klienti. Upozorňuje obchodní tým IB na trží příležitosti
  • Připravuje klientské prezentace k řešení rizik plynoucích z expozice na finančním trhu. Vytváří na míru šité materiály podle kterých se klient může kvalifikovaně rozhodnout o zajišťovací strategii. Aktivně se účastní jednání s klienty.
  • Úzce spolupracuje s útvarem analytiků, vyhledává obchodní příležitosti na devizovém a úrokovém trhu.
  • Úzce spolupracuje s obchodními týmy IB a přispívá k lepšímu porozumění chování klienta a ke schopnosti vyhovět jeho požadavkům. Svou prací se spolupodílí na plnění obchodních cílů daného útvaru IB.
  • Zabezpečuje činnosti v souladu s metodologií KB/SG pro danou oblast, aplikuje nástroje a techniky vyvinuté ve skupině SG nebo v KB s cílem omezovat rizika ztráty.

Co od Vás očekáváme

  • Hluboké a široké porozumění banky a bankovního sektoru.
  • VŠ vzdělání
  • Dobrá orientace na finančních trzích – praxe v obore výhodou (Research, Sales atd.)
  • Orientace ve finančním reportingu
  • Velmi dobrá znalost anglického jazyka – mluvená i psaná forma
  • Prezentační a komunikační dovednosti
  • Přehled o produktech investičního bankovnictví
  • PC dovednosti včetně velmi pokročilých znalostí MS Excel (VBA výhodou) a MS Powerpoint

Nabízíme Vám

  • Pružnou pracovní dobu a možnost práce z domova (i mimo pandemická omezení 2 - 3 dny HO týdně)
  • Bez ohledu na proticovidová opatření oceníte bohatý systém benefitů: 5 týdnů dovolené, 2 dny osobního volna navíc a narozeninový den, příspěvek na penzijko (3 % z měsíční hrubé mzdy) a zaměstnanecké rizikové pojištění, zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték), Zlatou kartu (s asistenci pro auto a domácnost a cestovním pojištěním pro rodinu), plně hrazené 100 Kč stravenky, 6 720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání a slevy u partnerů KB (pro nákup elektroniky, zájezdů, až to opět půjde, jazykových kurzů nebo auta atd.), komplexní Poradenský program (psychologické&právní služby), možnost využít služební zařízení i pracovat na svém telefonu, na který Vám přispějeme, firemní tarif s daty na míru a nabídkou pro rodinu, odměny jako bonus za Vaši skvělou práci nebo za doporučení kolegy
  • Podpoříme Váš další odborný a osobní rozvoj např. prostřednictvím platformy KB.edu, vybraných kurzů Seduo nebo přístupem do online platforem jako RedButton, Coursera a dalších.
  • Sportovci s rozvolněním opatření opět ocení zvýhodněnou MultiSportku a podporu sportovních spolků

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV