OpenStack administrátor/ka

náměstí Junkových 2772/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika Práce na plný úvazek Informační technologie Komerční banka
Volná místa216

Máte znalost operačního systému Linux? Říkají vám něco pojmy jako Ubuntu, CentOS, OpenStack, Ceph, Kubernetes, Bash, Ansible nebo Kolla-Ansible? Máte technickou angličtinu na komunikativní úrovni? Baví Vás pracovat s moderními a pokročilými technologiemi, objevovat nové možnosti a spolupracovat na neustálém zlepšování svěřených oblastí?
Pokud na většinu z těchto otázek odpovíte ano, pak hledáme právě Vás! Pojďte se stát součástí našeho týmu IT Privátní cloud!

Co Vás čeká v prvních dnech?

  • Absolvujete úvodní představení Komerční banky
  • Získáte informace o týmu IT Provozní podpora, jeho klíčových lidech a o portfoliu operačních systémů, platforem a aplikací, o které se stará

Co bude dál?

  • Budete se seznamovat s jednotlivými operačními systémy po stránce administrace a jejich rozvoje. Dále se budete seznamovat s virtualizační platformou OpenStack a objektově orientovaném uložišti Ceph. V tom Vám pomohou kolegové z týmu.
  • Vaší náplní bude administrovat virtualizační platformu OpenStack (instalace, konfigurace, údržba, provoz, upgrady a rozvoj) včetně integrací na kontejnerizační platformu Kubernetes a okolní svět
  • Budete vytvářet a aktualizovat dokumentaci svěřených systémů
  • Spoléháme také na vás v oblasti sledování vývoje a trendů operačních systémů, administračních nástrojů a virtualizační platformy OpenStack
  • Postupně se budete zapojovat do probíhajících nebo nových projektů
  • Budete součástí komunity odborníků, kteří se starají o provoz IT systémů v KB

Co Vám Komerční banka nabízí?

  • Možnost podílet se na zajímavých projektech a aktivitách
  • Možnost výběru školení v různých oblastech, které přispějí k Vašemu dalšímu rozvoji
  • Zajímavé zaměstnanecké benefity a finanční ohodnocení. Našim zaměstnancům nabízíme nadstandardní množství zaměstnaneckých benefitů
  • Pracovní poměr na dobu neurčitou
  • Pracoviště: Praha 5, Stodůlky – přímo u stanice metra
  • Práce s nejnovějšími technologiemi. Možnost čerpat best practice od profesionálů v oboru IT

Co od Vás očekáváme?

  • Znalost operačního systému Linux
  • Znalost virtualizační platformy OpenStack
  • Znalost scriptovacího jazyka Ansible a Bash (jazyk Perl či Python výhodou)
  • Znalost technické angličtiny
  • Ochotu učit se nové technologie
  • Zvládnutí práce pod stresem
  • Analytické a komunikační schopnosti
  • Proaktivní přístup, časovou flexibilitu
  • Spolupráci s kolegy v týmu

Výhodou pro Vás bude:

  • Znalost kontejnerizační platformy Kubernetes
  • Znalost dalších UNIX systémů

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV