Nadšenec do Open Bankingu a API

Nadšenec do Open Bankingu a API
náměstí Junkových 2772/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika Práce na plný úvazek Komerční banka
Volná místa113

Pomozte nám rozvíjet otevřené bankovnictví KB. Nebudete na to sami, na pomohou vám s tím UX a UI designéři, copywriteři, analytici, testeři a vývojáři.

Jaká je náplň práce

  • Postaráte se nejen o rozvoj, ale i o údržbu API služeb a budete spolupracovat s dalšími týmy digitálního bankovnictví
  • Open Banking hýbe světem, díky čemuž sílí trend objevovat a nabízet zajímavé API služby a propojovat banku s digitálními aplikacemi a službami partnerů, a na vás bude, aby naše API bylo pro partnery i naše společné uživatele zajímavé, smysluplné a funkční
  • Neocenitelným zdrojem poznání a inspirace pro vás bude průzkum trhu v této oblasti v ČR i v zahraničí, i spolupráce s našimi partnery, díky kterým si ověříte, jaké jsou potřeby našich společných uživatelů, a na základě těchto zjištění budeme společně rozhodovat, co má a co nemá smysl dělat
  • Většinu věcí pak zvládnete realizovat se svým týmem, ale na některých úkolech budete pracovat s ostatními týmy z jiné části banky, proto je důležitou součástí práce také domlouvání se s dalšími produktovými vlastníky a specialisty
  • Neustále je nutné snažit se překládat složitý bankovní svět do jednoduchých řešení, které běžní uživatelé v aplikacích a službách partnerů budou rádi používat

Co je potřeba znát a umět

  • Mít zkušenost s návrhem a rozvíjením API služeb na straně byznysového rozvoje
  • Umět vycházet s lidmi a nalézat společná řešení je schopnost naprosto nezbytná – budete hrát v rámci týmu klíčovou roli, takže je důležité se umět domluvit, stmelovat a podpořit ostatní, ať už jde o kolegy z businessu, vývoje, právníky, Compliance, klientské podpory nebo třeba komunikace
  • Umět nalézat jednoduchá řešení i u složitějších potřeb našich partnerů a jejich uživatelů
  • Je třeba umět se rozhodnout a své rozhodnutí také obhájit
  • Nemělo by chybět základní povědomí o UX, UI a DX metodách a postupech a o designových principech internetových a/nebo mobilních aplikací
  • Sledovat trendy hýbající digitálním prostředím, zejména z oblasti otevřeného bankovnictví, použitelnosti a uživatelské přívětivosti
  • Občas se některé věci probírají v angličtině, proto je potřeba ovládat ji na komunikační úrovni
  • Když budete mít povědomí o bankovnictví, API, standardech jako je PSD2 a dalších, je to vaše výhoda

Proč být v týmu Komerční banky

  • Budete mít jedinečnou příležitost podílet se na rozvoji API u jedné z předních českých bank nejen v oblasti digitálního bankovnictví a tím ji transformovat a otevírat partnerům, internetové bankovnictví KB aktivně využívá přes milion uživatelů
  • Pro svoji práci budete mít k dispozici veškerá zařízení, která pro svou práci potřebujete – ať už jde o mobil nebo o špičkový notebook
  • Pracujeme agilně, takže jestli teď fungujete ve vodopádu a nebaví vás to, v KB se s tím potýkat nebudete, a pokud s agilním vývojem máte zkušenost, bude to vaše výhoda
  • U nás máme pružnou pracovní dobu a v některých dnech možnost práce z domova
  • Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr v týmu, který chce změnit bankovní svět, jak byl doposud známý
  • Pokud máte rádi charitativní a dobrovolnické aktivity, rádi vás do nich zapojíme
  • Bohatý systém benefitů: 5 týdnů dovolené, Home office, plně hrazené stravenky v hodnotě 100 Kč, zvýhodněná multisport karta, zvýhodněné zaměstnanecké podmínky a úrokové sazby na bankovní produkty (včetně hypoték), příspěvky na penzijní pojištění, výhodné tarify mobilního volání a internetu od O2, 2 dny zdravotního volna a mnoho dalších v rámci Cafeterie.

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV