Datový specialista pro oblast měření finančních rizik

Václavské náměstí 796/42, 110 00  Praha-Nové Město, Česká republika Práce na plný úvazek Komerční banka
Volná místa112

Co děláme

  • Náš tým se potřebuje rozrůst o jednoho člena/juniora, protože se podstatně zvyšuje složitost metod, jak finanční rizika měřit a řídit. V důsledku změn bankovní regulace je třeba pracovat s detailními daty a navíc i podstatně rychleji.
  • Zabýváme se některými riziky banky - jsou to riziko likvidity, riziko úrokových sazeb a riziko kurzové. Naším úkolem je definovat, jak se dané riziko měří a následně je reportovat.
  • Naše práce se neobejde bez zdravého rozumu a schopnosti udržet si nadhled. Technologie pro nás není cíl, ale prostředek, nicméně je zároveň životně důležitá.

Pracovní náplň

  • Po nástupu dostanete na starost rychle zvládnout postupy měření rizika likvidity banky a související datová zpracování. Postupy a algoritmy už samozřejmě existují, ale život přináší neustálou změnu, na kterou budete reagovat a vymýšlet jak a kudy se k cíli dostaneme.
  • Kromě technických dovedností je podstatné vybudovat si přehled o tom, jak banka funguje. To znamená přemýšlet o tom, jak má banka správně reagovat na vývoj svých obchodů a kdy má kormidlem zatočit, aby zůstala bezpečná a přitom zisková.

Co z vás udělá člena našeho týmu?

  • Pokročilá znalost SQL (MSSQL, Teradata) – programování procedur, optimalizace, práce s velkými objemy dat si to žádají.
  • Znalosti bankovního prostředí jsou výhodou. Každá banka je jiná, ale podstata velmi podobná.
  • Pokročilá znalost anglického jazyka – jde o práci v mezinárodní skupině.

Nabízíme

  • Práci v profesionálním týmu a prostor pro seberealizaci
  • Mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovních výsledků
  • Bankovní a sociální zaměstnanecké výhody
  • Možnost dalšího vzdělávání a odborná školení
  • Zázemí silné mezinárodní bankovní skupiny, držitele ocenění TOP zaměstnavatel roku 2018 a 2019

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV