(MAKRO)EKONOM – MODELÁŘ

Václavské náměstí 796/42, 114 07  Praha-Nové Město, Česká republika Práce na plný úvazek Komerční banka
Volná místa101

Rozjeďte svou kariéru v Komerční bance!

Komerční banka (KB) je členem skupiny Société Générale. Je jednou z nejvýznamnějších bankovních institucí v České republice a v regionu Střední a Západní Evropy. Poskytuje komplexní služby drobného, podnikového a investičního bankovnictví a díky výbornému know-how a zkušenostem zaměstnanců skupiny dosahuje konkurenceschopnosti portfolia svých produktů.

Připojte se k nám, rádi Vás přivítáme v našem týmu!

Kvalifikační požadavky

  • VŠ vzdělání ekonomického / matematického směru, 1-2 roky relevantní praxe
  • Znalosti a zkušenosti s makroekonomickým modelováním výhodou
  • Znalosti ekonometrie a statistiky, schopnost samostatně vytvářet modely
  • Znalosti ekonometrického software (Eviews, R výhodou)
  • Znalosti makroekonomické teorie, finančních trhů a instrumentů obchodovaných na finančních trzích
  • Schopnost analýzy a syntézy
  • Častá práce s daty a čísly, schopnost interpretace dat
  • Schopnost formulovat a obhajovat závěry
  • Dobré komunikační schopnosti, prezentační dovednosti
  • Výborná znalost AJ - velmi pokročilá úroveň

Pracovní náplň

  • Tvorba střednědobé makroekonomické prognózy slovenského hospodářství
  • Příprava makroekonomických stresových scénářů českého hospodářství
  • Podílení se na rozvoji makroekonomického modelového aparátu KB
  • Prezentace výsledků interním i externím klientům KB
  • Mediální aktivita – komunikace s médii

Nabízíme

  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny
  • Jedinečnou příležitost získat zkušenosti v oblasti Ekonomického výzkumu KB a Investičního bankovnictví
  • Prostor pro seberealizaci a možnost odborného a kariérního růstu
  • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí
  • Možnost zapojit se do řady charitativních a dobrovolnických aktivit společnosti
  • Bohatý systém benefitů: 5 týdnů dovolené, plně hrazené stravenky, zvýhodněné podmínky a úrokové sazby na bankovní produkty, 2 dny zdravotního volna a mnoho dalších v rámci Cafeterie

Nenašli jste pozici,
která by se Vám líbila?

Pošlete nám své CV