Specialista/ka úrokových a likviditních modelů

Praha Práce na plný úvazek Finance, Audit, Účetnictví, Controlling a Daně Komerční banka
Volná místa146

Do nově vznikajícího týmu pod zodpovědností oddělení rizik hledáme specialistu/ku na validaci úrokových a likviditních modelů.

Úrokové a likviditní modely jsou navrhovány oddělením ALM (řízení aktiv a pasiv) pod zodpovědností financí. Navrhované modely je třeba validovat nezávislým pohledem a dohlédnout na celkovou konzistenci navrhovaných modelů v rámci řízení rizik.

Příkladem modelů jsou např. modely na produkty, které nemají nasmlouvaný splátkový kalendář (např. běžné účty). Metodika měření rizik na těchto produktech se potom neobejde bez různých statistických modelů.

Co Vás čeká?

  • Čeká vás validace statistických ALM modelů, tj. budete spoluzodpovědní za odsouhlasení správnosti navrhovaných modelů pro řízení rizika likvidity a úrokového rizika
  • Po nástupu projdete intenzivním školením, kde vám bude vysvětlena metodika přístupu k jednotlivým produktům z hlediska likvidity a úrokového rizika
  • Po úspěšném zaškolení vám bude svěřen dohled nad ALM modely

Co od Vás očekáváme?

  • Vysokoškolské vzdělání technického nebo matematického směru
  • Znalost matematické statistiky a finanční matematiky
  • Pracovní zkušenosti na pozici, která kombinuje ekonomické a technické znalosti (řízení rizik, finanční řízení, pojištění)
  • Znalosti bankovního prostředí jsou výhodou
  • Pokročilá znalost anglického jazyka – jde o práci v mezinárodní skupině

Nabízíme

  • Práci v profesionálním týmu a prostor pro seberealizaci
  • Mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovních výsledků
  • Bankovní a sociální zaměstnanecké výhody
  • Možnost dalšího vzdělávání a odborná školení
  • Zázemí silné mezinárodní bankovní skupiny, držitele ocenění TOP zaměstnavatel roku 2018 a 2019
Nenašli jste pozici, která by se Vám líbila a rádi byste pracovali u nás v bance?
Pošlete nám své CV