Data Engineer - Product owner, Praha

Praha Práce na plný úvazek Komerční banka
Volná místa187

Do tribu Client on-boarding and D2D hledáme kolegu na pozici Data Engineer.

V KB pracujeme agilně, takže jestli teď fungujete ve vodopádu a nebaví vás to, u nás se s tím potýkat nebudete.

Svět se mění jen proto, že vy sami ho měníte. Budoucnost jste vy.

Jaké budou Vaše klíčové činnosti:

- Definuje pravidla, procesy pro provoz datových řešení.
- Určuje koncepční rozvoj nástrojů a řešení pro datovou analýzu a definuje a realizuje koncepční opatření ke zlepšení provozu a vývoje systémů datových řešení.
- Vzdělává v oblasti zpracování dat.
- Metodicky a věcně řídí přípravu a implementaci pravidel, procesů, standardů a patternů.
- Řídí provoz a rozvoj řešení ve své odpovědnosti. Zajišťuje soulad se standardy skupiny SG.
- Aktivně reaguje na změny, problémy či příležitosti a předvídá je.
- Systematicky pracuje na zvyšování kvality dostupných dat pro potřeby útvarů banky.
- Monitoruje práci s daty v rámci banky a připravuje vzdělávání zaměstnanců banky jak využívat dostupná data a podporuje kulturu banky založenou na využití dat.
- Reviduje průběh přípravy dat a reportů a specifikuje místa pro zlepšení. Vychází z nejlepší praxe a uplatňuje získané zkušenosti.

Co od Vás očekáváme:

- VŠ vzdělání
- Zkušeností ve finančním nebo ekonomickém sektoru výhodou
- Odborná znalost IT: Výborná znalost problematiky datových skladů, metadat alespoň 5 let.
- Výborná znalost datového modelování a procesů řízení a zpracování informací
- AJ na komunikativní úrovni.
- Chuť se učit při práci a ochota učit se novým postupům.

Proč být v týmu Komerční banky:

- Zajímavá a motivující pracovní náplň
- Zkušený tým lidí
- Podpora vzdělávaní (soft / hard skills)
- Bohatý systém zaměstnaneckých výhod: 5 týdnů dovolené, stravenky v hodnotě 100 Kč, zvýhodněné zaměstnanecké podmínky a úrokové sazby na bankovní produkty - včetně hypoték, příspěvky na penzijní a životní pojištění, 2 dny zdravotního volna a mnoho dalších v rámci Cafeterie
- Pružná pracovní doba a využití home office
- Práce s nejmodernějšími technologiemi