Specialista/ka aplikační podpory investičního bankovnictví

Praha Práce na plný úvazek Komerční banka
Volná místa173

O nás

Investiční bankovnictví poskytuje služby a produkty finančních trhů našim klientům a provádí mezibankovní transakce ve jménu Komerční banky – obchoduje na vlastní účet KB, a to na devizovém trhu, peněžním trhu a trhu derivátů a cenných papírů.
Bankovnictví se v dnešní době rozvíjí rychlým tempem. Chcete být u toho?

Koho hledáme?

Do týmu aplikační podpory systémů IB hledáme nového/novou kolegu/kolegyni, který dokáže propojit svět obchodníků IB a IT odborníků.

  • Jste IT specialista, který by chtěl proniknout do obchodů na finančních a kapitálových trzích?
  • Máte znalosti z oblasti investičního bankovnictví a zajímá vás technická stránka věci a jak to celé funguje?
  • Chcete poznat procesy v IB od prodeje přes vypořádání až po účetnictví?

Pracoval/a byste s těmito technologiemi:

Co budete dělat

V aplikační podpoře pracují lidé, kteří se starají průřezově o funkčnost všech aplikací IB potřebných k plynulému odbavování požadavků svých zákazníků.

  • Budete sledovat provoz všech systémů IB a poskytujete podporu uživatelům (Front, Middle a Back Office).
  • Budete se podílet a sledovat kontrolní mechanismy procesů.
  • Časem se dostanete i ke složitějším a/nebo nestandardním reportům pro klientské útvary.
  • V neposlední řadě se budete podílet na řešení zavádění nových produktů a procesů do systémů (o které se staráte) a zabývat se nejnovějšími regulatorními požadavky.

Co očekáváme

  • VŠ nejlépe technického nebo ekonomického zaměření
  • Logické a analytické schopnosti
  • Znalost AJ na úrovni alespoň B1
  • Alespoň teoretická znalost produktů a procesů finančních a/nebo kapitálových trhů výhodou
  • 2 – 3 roky relevantních zkušeností, zejména práce s databázemi s důrazem na znalost SQL a MS Excelu (včetně VBA)
  • Chuť učit se nové věci

Nabízíme

  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny
  • Prostor pro seberealizaci a možnost odborného a kariérního růstu
  • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí
  • Možnost zapojit se do řady charitativních a dobrovolnických aktivit společnosti
  • Bohatý systém benefitů: 5 týdnů dovolené, plně hrazené stravenky, zvýhodněné zaměstnanecké podmínky a úrokové sazby na bankovní produkty - včetně hypoték, příspěvky na penzijní pojištění, 2 dny zdravotního volna a mnoho dalších v rámci Cafeterie
Nenašli jste pozici, která by se Vám líbila a rádi byste pracovali u nás v bance?
Pošlete nám své CV