Ženy jsou nedílnou součástí historie i současnosti Skupiny KB a SG. Důkazem toho, že u nás najdeme celou řadu úspěšných ženských osobností, je třeba i těchto pět žen, se kterými bychom vás rádi seznámili.

 

 

Ing. JITKA PANTŮČKOVÁ, PhD

Bývalá generální ředitelka a předsedkyně představenstva Ohridké banky Société Générale v Makedonii

Do Komerční banky nastoupila v roce 2002 na pozici Výkonné ředitelky pro provoz, kterou zastávala až do roku 2009. V letech 2010-2015 působila v Makedonii jako generální ředitelka a předsedkyně představenstva Ohridké banky Société Générale. Od roku 2015 do roku 2018 byla předsedkyní představenstva a předsedkyní Auditního výboru Société Générale Albania. Nyní si užívá zaslouženého důchodu.

Vždy byla přesvědčená o tom, že ten, kdo není spokojený v osobním životě, nemůže být ani dobrým a úspěšným manažerem. Jak o sobě sama říká, je energická, velmi organizovaná, optimistická, přátelská a spravedlivá. Vyhovuje jí dynamické strukturální myšlení s jasně definovanými cíli, protože bez nich lze jen těžko dosáhnout úspěchu. Vždy kladla velký důraz na komunikaci, jejíž nedílnou součástí je i umění naslouchat, pochválit a poděkovat. Její dvě nejoblíbenější motta jsou „Minulost už nezměníme, teď měníme zítřek“ a „Člověk zabije své sny tím, že je uskuteční“.

 

 

 

 

 

 

Ing. JANA ŠVÁBENSKÁ  

Výkonná ředitelka TPS (Transakční a Platební Služby) v KB

V Komerční bance působí od roku 2000, kdy nastoupila do útvaru Trade and Export Finance. V roce 2010 pak vyměnila na pozici Jitku Pantůčkovou a stala se Výkonnou ředitelkou pro provoz. Od roku 2014 působí na své současné pozici jako Výkonná ředitelka TPS.

V osobním životě ani v práci ji neopouští její pověstný smysl pro humor a pozitivní přístup. Zakládá si také na preciznosti a smyslu pro pořádek. Životem ji provází několik pro ni důležitých hesel: problémy jsou od toho, aby se řešily; s úsměvem jde všechno líp; jeden za všechny, všichni za jednoho a v neposlední řadě raději poděkovat dvakrát, než jedenkrát zapomenout.

 

 

 

 

 

 

Ing. JITKA HAUBOVÁ

Členka představenstva KB zodpovědná za provoz

Do Komerční banky nastoupila v roce 2006 do odboru Trade Finance. Od roku 2012 zastávala různé manažerské role v Korporátním a municipálním bankovnictví. Od roku 2016 pak působila v pozici Výkonné ředitelky pro Korporátní a Municipální bankovnictví. V roce 2020 se stala Jitka vůbec první ženou v představenstvu v celé historii Komerční banky. Jitka patří dle časopisu Forbes k nejvlivnějším ženám ČR a odborná porota ji letos ocenila i v každoroční anketě TOP Ženy České republiky, kterou pořádají Hospodářské noviny.

Jak o sobě Jitka s oblibou říká, má v sobě neustálý vnitřní neklid, který ji motivuje k tomu stále něco tvořit, a to s neutuchající dávkou energie. Nejvíce ji baví úspěch a ráda si užívá moment, kdy se něco povede a když zákazník dokáže ocenit naši práci. Váží si každého podnikatele, který i v době současné krize drží dál pevně kormidlo a má odvahu to nevzdat, vytváří hodnoty a dává práci dalším lidem. Své o tom ví i Jitka, která se před nástupem do KB věnovala s manželem vlastnímu podnikání.

 

 

 

 

 

Ing. JARMILA ŠPŮROVÁ 

Managing Director Western Europe, CEO Spain, SGEF

V KB působila v letech 2002–2004. Od roku 2004 pracovala v rámci skupiny SG na místech jako je Paříž, Moskva, Kamerun nebo Martinik. V roce 2017 se přesunula pod křídla společnosti SGEF do španělského Madridu, kde od téhož roku zastává pozici CEO. V loňském roce jí přibyla ještě funkce Regionální ředitelky Západní Evropy pro SGEF.

Již od mládí ji provázel velký zájem o mezinárodní dění, který ji posléze motivoval i ve výběru studia a následně i kariéry. V profesní oblasti ji nejvíce charakterizuje její strategická vize, miluje práci s lidmi, které podporuje a pomáhá jim hledat smysl v tom, co dělají. Ať už v oblasti profesního či osobního růstu. Společným jmenovatelem všeho je pro ni především chuť jít dál, rozvíjet se a přinášet jiný a kreativní pohled na věc.

 

 

 

 

 

 

 

JANA HANUŠOVÁ

Jednatelka společností ESSOX, ESSOX Finance, generální ředitelka společnosti ESSOX

Ve skupině KB pracuje takřka celý svůj profesní život. V roce 1999 nastoupila do marketingového oddělení Komerční banky. V roce 2004, rok po akvizici ESSOX skupinou KB a Société Générale, se pak stala jeho marketingovou ředitelkou. Během své kariéry ve Skupině prošla také pracovní zkušeností v Rusku. Od roku 2015 stojí v čele společnosti ESSOX. Jana je zároveň místopředsedkyní České leasingové a finanční asociace a dle časopisu Forbes a ankety TOP Ženy České republiky patří k nejvlivnějším ženám ČR.

Jana věří tomu, že pokud chcete, aby vám lidé věřili, je potřeba být autentičtí a upřímní. Samu sebe by charakterizovala jako principiální a ambiciózní. Není zastánkyní pozitivní diskriminace, a to jakéhokoli druhu. Naopak se snaží bořit zažité předsudky a být svým kolegům oporou v jejich osobním růstu. Má velké pracovní tempo a její osobní život se tak často prolíná s prací. Patří mezi ty, kteří rádi manuálně tvoří. Má ráda umění a četbu, především ruské klasiky.